WYROBY UCISKOWE DOBÓR I ZASTOSOWANIE

Preferujemy leczenie niewydolności żylnej poprzez stosowanie profesjonalnych wyrobów o stopniowanym ucisku. W ramach wizyt w naszym gabinecie dokonujemy indywidualnego dla pacjenta doboru produktów kompresyjnych
o odpowiedniej klasie ucisku ( w zależności od nasilenia niewydolności żylnej od produktów profilaktycznych poprzez I , II , III do IV klasy ucisku)

odpowiedniego typu (produkty z dodatkiem naturalnej gumy, wyroby 100% bawełniane dla pacjentów z uczuleniem na nić syntetyczną oraz pacjentów aktywnych fizycznie, cienkie przejrzyste i wygodne w noszeniu produkty o wyglądzie wyrobów pończoszniczych spełniające jednocześnie najwyższe kryteria wyrobów leczniczych)
dobierane na wymiar ( pomiary kończyn dokonane przez lekarza lub wykwalifikowana pielęgniarkę w trakcie wizyty)

Korzyści ze stosowania produktów uciskowych:

Leczenie stopniowanym uciskiem powoduje redukcje refluxu żylnego oraz zwiększa sprawność łydkowej pompy mięśniowej co w efekcie zdecydowanie poprawia hemodynamike przepływu żylnego, zwiększa prędkość przepływu krwi w kierunku serca, zmniejsza średnicę żył, poprawia wydolność zastawek. Poza tym stosowanie ucisku zewnętrznego redukuję obrzęk około naczyniowy, ogranicza zniszczenie tkanek około naczyniowych, zmniejsza nadciśnienie żylne w kończynach.

Noszenie medycznych wyrobów uciskowych zdecydowanie ogranicza ryzyko powstania zakrzepicy żylnej na którą szczególnie narażone są osoby z żylakami jednocześnie często podróżujące ( zakrzepica żylna tworząca się w trakcie długich podróży samochodem, pociągiem, samolotem - ZESPÓŁ PODRÓŻNY).
Stosowanie produktów o stopniowanym ucisku jest zalecane u osób z niewydolnością żylną przebywających przez długie okresy w trakcie dnia w pozycji siedzącej ( np. praca przy komputerze). W trakcie takiego długiego bezruchu w naczyniach żylnych z upośledzonym, wolnym odpływem krwi powstają zmiany zakrzepowe (mogące powodować zatorowość płucną - uwolnione skrzepy biegnące z prądem krwi w kierunku serca. Dowiedziono że u 30% pacjentów z żylakami dochodzi do epizodów zatorowości płucnej.


Początek strony